Cviky na krásný zadek

13. srpna 2008 v 20:20 |  Cviky
minimalisticky_zadecek
Klekněte si na kolena a opřete se o předloktí. Hlava není v předklonu ani záklonu. Pravou nohu zvedněte až do výše prodloužení páteře, vydržte 3 vteřiny a vraťte zpět do výchozí pozice. Opakujte 15x na pravou nohu, pak vystřídejte za levou.
minimalisticky_zadecek
Začněte ve stejné pozici jako u předchozího cviku, ale s tím rozdílem, že pravou nohu protáhněte do dálky. Opět ji zvedněte až do výše, kdy tvoří s páteří rovnou přímku. Břicho je po celou dobu zpevněné a záda rovná. Opakujte 12x a vystřídejte nohy.
minimalisticky_zadecek
minimalisticky_zadecek
minimalisticky_zadecek
Lehněte si na záda a pokrčte kolena. Levou nohu protáhněte vzhůru tak, že bude svírat 90stupňový úhel. Pokud je vám tato poloha nepříjemná, můžete si levou nohu opřít o pravou. Stáhněte hýžďové svaly a zvedněte pánev nad zem. Vraťte zpět a opakujte 10x. Pak vystřídejte nohy a pokračujte dál.
minimalisticky_zadecek
Postavte se a zpevněte trup. Pomalu pokrčte kolena, přesuňte těžiště dozadu a dolů a přejděte do dřepu. Většina váhy spočívá na patách. Paže protáhněte vpřed. Stáhněte hýždě a zvedněte se do výchozí polohy. Podřep opakujte 15x, pak si odpočiňte a začněte znovu.
minimalisticky_zadecek
Postavte se bokem ke zdi nebo k něčemu, o co se můžete opřít. Unožujte do strany a snažte se nedotýkat špičkou podlahy. Síla vychází především z boků a vnější strany zadečku. Opakujte 15x na každou stranu.
minimalisticky_zadecek

Tip 1: Hýžďové svaly se dělí na tři části - malý, střední a velký sval hýžďový. Posilujte všechny tři.
Tip 2: Při podřepech jsou chodidla na šířku boků a špičky i kolena směřují vpřed.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 terra*starr terra*starr | Web | 14. srpna 2008 v 10:53 | Reagovat

super bloges, nespřátelíme??♥♥♥

dej vedet ke mmne na blog, diky a stay strong:-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama